Tukim US Facebook

עבור אל תוכן

תמונה

מאמר בנושא תזונת לורים

• אתה לא יכול לפתוח נושא חדש
  • אנא התחבר בכדי להגיב
27 תגובות לנושא זה

#1 levi

levi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 19/04/2013 - 23:33

תזונת לורים – המדריך המלא למגדל
לפני עשר שנים קניתי את זוג הלורים הראשון שלי. היה זה זוג לורי צ'טרינג צעירים. לפני כן גידלתי תוכים רבים כמו תוכונים , פרסונטות , קוקטלים ודררות. לא היה לי מושג כיצד מטפלים בלורים ומבחינתי היה מדובר בחיה אקזוטית ויוצאת דופן ולא עוד תוכי. אני בטוח שתסכימו איתי. . . חבר הכיר לי את שמעון אונגר – אדם יקר שגר בהוד-השרון ומגדל במשך שנים תוכים ובעל אהבה מיוחדת ללורים. אני ושמעון הפכנו לחברים טובים וממנו קיבלתי את האהבה ללורים , הרצון להשיג עוד זן ועוד זן ובעיקר ידע רב בכל הקשור לטיפול בלורים , תזונה , רבייה , הדגרה , החתמת גוזלים ועוד.
הדרך שבה אני מטפל היום בלורים שברשותי היא שילוב של הידע שקיבלתי משמעון אונגר , שיחות קצרות אך יקרות עם רחלי מ"עוף החול" וידע רב נוסף שצברתי בפגישותיי עם מגדלים רבים שהכרתי , אנשים שמהם רכשתי זוגות , ספרים ומידע ברשת. המאמר הנוכחי יעסוק בתזונה של לורים.
משפחת הלורים היא משפחה גדולה ומגוונת ובה עשרות סוגים שונים של תוכים. תוכים אלו מאופיינים בצבעים מרהיבים וחזקים, אופי פעלתני וקופצני ותזונה שמאתגרת את טובי המגדלים בעולם.
מעט מאוד נכתב על ידי חוקרים על תזונתם של הלורים ומרבית המגדלים מסתמכים על המעט שידוע ועל ניסיונם מהגידול בשבי. כמובן שעצם ההכללה של כל המשפחה הענקית הזו של תוכים לכדי תפריט תזונתי אחד , תהיה שגיאה.
הלורים השונים חיים באזורים שונים ולכן גם תזונתם משתנה מאזור אחד לאחר. מרבית סוגי הלורים חיים באזורים הטרופיים של אוסטרליה , ניו-זילנד , אינדונזיה , פפואה ניו-גיני, פולינזיה ובעוד עשרות איים קטנים באזור דרום מזרח אסיה.
ידוע כי בטבע מרבית הלורים ניזונים בעיקר מצוף של פרחים הגדלים באזור מחייתם , מפירות ומזרעים הגדלים על צמחים מסוימים ( בישראל לדוגמא , דררות וקווקרים ניזונים בין היתר מהזרעים השחורים הנמצאים בפרחי ה"דרדר" – צמח קוצני בעל פריחה סגולה).
לורים רבים החיים באוסטרליה ניזונים מפריחת האקליפטוסים ואף מהזרעים שהעץ מפיק. מגוון הפירות והפרחים באזורים אלו הוא עצום וכל לורי בוחר את הזנים המועדפים עליו. ללורים לשון ארוכה בעלת קצה "שעיר" שנועד לקלוט את הצוף מליבו של הפרח המועדף. תזונתם של הלורים מכילה סוכרים רבים (פירות וצוף) והיא נוזלית ורכה במרביתה. הלשלשת של הלורים נוזלית גם היא בהתאם לתזונתם.

user posted image

תזונה בשבי
בניסיון לחקות את התזונה של הלורים בטבע , פיתחו חברות מזון, פורמולות שונות של אבקה ליצירת דייסה ללורים. הדייסה אמורה לספק את כל הצרכים התזונתיים של הלורים ולהקל על המגדלים בטיפול בהם. האבקה מכילה סוכרים , חלבונים , שמנים צמחיים ומינרלים.

user posted image
דייסה ללורים מאבקה ומים בלבד
הדרך המקובלת ביותר למתן האבקה ללורים היא על ידי ערבוב עם מים חמים ויצירת דייסה נוזלית . המינון של האבקה והמים משתנים בהתאם לכמות שהמגדל מכין ומספר הזוגות או הפרטים שיש להאכיל. הדייסה צריכה להיות די נוזלית ולא סמיכה יתר על המידה.
יחס אבקה ומים המומלץ הוא של 3:1 , לדוגמא: על שליש כוס אבקה יבשה נוסיף כוס מים ונערבב. מומלץ לערבב את האבקה והמים במטרפה כדי למנוע היווצרות גושים שלא נמסו. ניתן גם להשתמש במים קרים , לערבב עם האבקה ולחמם מעט במיקרו-גל . שימוש במים קרים מונע בדרך כלל את היווצרות הגושים. חשוב לוודא שהדייסה לא חמה מדיי לפני ההגשה לכלוב. יש לבדוק עם האצבע שהדייסה פושרת ואז להגיש. מי שמאכיל זוגות רבים בדייסה מאבקה ומים בלבד לא חייב לחמם את הדייסה, זה לא יהיה מעשי לחמם דייסה לזוגות רבים בכל יום. הלורים יאכלו את הדייסה גם בטמפרטורת הסביבה אך בוודאי שיעדיפו דייסה חמימה. במיוחד כאשר מדובר בלורים צעירים שנגמלו לא מזמן.
ישנם בתי גידול אשר מגדלים לורים בכמויות גדולות ומעדיפים שלא להתעסק בכל יום בהכנת דייסות רבות. בתי גידול אלו מגישים את האבקה כמו שהיא . הלורים שמורגלים בקבלת אבקה יבשה לוקחים את האבקה בלשונם ומערבבים אותה עם מים מכלי המים שלהם או הדיזה הנמצאת בכלוב. בדרך זו המטפלים בבית הגידול לא צריכים לדאוג למזון טרי בכל יום ויכולים אפילו לתת אבקה שתספיק לשלושה ימים. בשיטה זו יש לשים לב כי לא נוצר עובש על האבקה וכי היא לא מזוהמת מצואה וכו'.
כמובן שאני לא ממליץ על טיפול בלורים בצורה שכזו ומדובר בטיפול לעצלנים. לורים שניזונים ממזון יבש בלבד כמו אבקה יבשה , זרעים או כופתיות , לא יהיו בריאים ופוריים כמו לורים שייהנו מטיפול מסור ומלא של הגשת מזון נוזלי וטרי בכל יום. נוצותיהם יהיו דהויות וללא ברק והם גם עלולים לסבול מבעיות רפואיות שונות.
בשיחה שקיימתי עם רחלי מחוות "עוף החול" אשר מטפלת בכל יום במאות ואלפי תוכים , שאלתי את רחלי כיצד היא מטפלת בכל יום בכמויות גדולות של לורים. לא האמנתי שהם מגישים בכל יום כמויות עצומות של דייסה והייתי בטוח שהם מגישים אבקה יבשה. רחלי הפתיעה ואמרה כי הם מגישים פעמיים ביום דייסה נוזלית!
אם ב"עוף החול" יכולים להגיש פעמיים ביום דייסה למאות תוכים ואני שמגדל - 12 זוגות לורים , יכול להגיש דייסה פעם ביום , גם אתם יכולים. בוודאי כשמדובר בזוג או שניים.

user posted image
דייסה ללורים מפירות ואבקה
המזון הקבוע והבסיסי שאני מגיש ללורים שלי בכל יום, הוא דייסה אשר מכינים מפירות שונים בתוספת האבקה ללורים. דייסה זו משלבת את כל המזונות להם הלורים זקוקים ומעשירה את התפריט היומי שלהם.
הוראות הכנה:
לתוך בלנדר מכניסים: גזר אחד חתוך לקוביות , חצי סלק אדום חתוך לקוביות , שלושה תפוחים (לא חמוצים) , בננה אחת ואגס אחד , חתוכים גם הם. מוסיפים חצי כוס אבקה ללורים , שתי כפות של סילאן (דבש תמרים) או דבש רגיל. מוסיפים מים כמעט עד לסוף הבלנדר וטוחנים עד לקבלת דייסה אחידה. הדייסה שמתקבלת מכמות זו של בלנדר שלם מספיקה לי להאכיל 12 זוגות ביום אחד. הדייסה שמתקבלת היא דיי סמיכה ואני מעביר אותה לכלי גדול יותר ומוסיף לה כמעט ליטר מים נוסף ומערבב. למי שיש מספר זוגות קטן או זוג אחד , ניתן לשמור את הדייסה במקרר עד שבוע ימים. מכינים פעם בשבוע , שומרים במקרר ומגישים בכל יום מעט ללורים. ברגע שתרגילו את הלורים שלכם לדייסה הזו הם לא ירצו לאכול שום דבר אחר!! הם מחכים לה בכל בוקר ליד הכלי הריק שנוקה במקצועיות בעזרת לשונם המיוחדת..
כמובן שניתן לגוון את מרכיבי הדייסה וניתן להוסיף פירות על פי הנמצא בעונה. המרכיבים שכתבתי במרשם הנ"ל הם הבסיס הקבוע שלי – תפוחים , גזר , סלק , סילאן ואבקה. כשיש אני מוסיף אגסים , תפוזים ,בננה, אפרסמון או מנגו. הכל תלוי בעונה ובמה שקיבלתי מהירקן. אל תשנו יותר מדיי את המתכון ואל תנסו להיות יותר מדיי יצירתיים. חריגה יצירתית כזו או אחרת תביא לכך שכלי האוכל שלכם יישארו מלאים והלורים יישארו רעבים. כל שינוי בתזונה של לורים מצריך תהליך הסתגלות ארוך טווח. גמילה , מעבר בין סוגי מזון ובוודאי הרגלה של צעירים לאוכל יבש , כופתיות או זרעים, כהעשרה לתפריט.
למי ששם לב, כתבתי שאת הפירות אני מקבל מהירקן. טיפ מספר אחד שיש לי אליכם הוא – מצאו לכם ירקן ידידותי והתחברו עמו! אם הייתי צריך לקנות את כל הפירות שאני נותן ללורים , כנראה והייתי גר ברחוב היום. בכל סוף שבוע הירקנים זורקים את כל הפירות והירקות שצפויים להירקב או שכבר החלו להירקב ולא ישרדו את השישי שבת. גשו לירקן שלכם ובקשו ממנו שישמור לכם את כל הפירות שהוא לא צריך. מי שיהיה נחמד ייתן לכם את הפירות האלו ללא תשלום. אחרים יבקשו מחיר זעום לקילו כדי לא להרגיש פראיירים. כך או כך זה יוצא משתלם. אני קונה בכל יום שישי ארגז תפוחים לכל השבוע ב-20 ₪ ומקבל בדרך כלל אגסים רכים , תפוזים ותירס אם יש. אל תשכחו לנקות את הפירות שאתם מקבלים מהנקודות הרקובות!

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
מה חוץ מדייסה?!
פרט לכלי מלא בדייסה שהלורים שלי מקבלים בכל יום, יש להוסיף מספר דברים נוספים. דייסה בלבד לא תספק את הלורים והם יישארו רעבים. אז כמו שכבר אמרתי , הכל תלוי בעונות השנה. אני נותן בכל יום באופן קבוע תפוח אחד חתוך לשניים , חצי תפוז וכלי עם דייסה. מתי שיש אני נותן תירס , שאריות אבטיח , מנגו מהעץ שלי , אפרסמונים, אגסים או מלון. סוגי לורים שונים מעדיפים פירות שונים ומהר מאוד תגלו אילו פירות הלורים שלכם לא אוהבים ואפילו לא יגעו בהם. התפוח הוא האהוב ביותר על הלורים וכולם יתנפלו עליו ברגע שתגישו אותו..
פעם בשבוע אני נותן תערובת גרעינים ובה אחוז גבוהה של חמנייה. חשיבות הגרעינים אחת לשבוע היא בתוספת שומן ללורים. לקראת החורף אני נותן גרעינים פעמיים ואף שלוש בשבוע, כדי להכין את הלורים לטמפרטורות הנמוכות יותר על ידי צבירת שומן נוסף. הגרעינים הם לא תחליף למזון הנוזלי או לפירות!! ישנם סוגים שלא יאכלו גרעינים בכלל. בדרך כלל הילו-סטריק ולורים נוספים הקרובים למשפחה אליה הוא שייך (קבוצה של לורים המגיעים מפפואה ניו-גיני ובהם גם הבלאק לורי והדובנבויים). הכלל החשוב ביותר הוא התבוננות בלורי שלכם ולמידה של הרגלי התזונה שלו.
בזמן החורף הלורים ותוכים בכלל יאכלו יותר. תבדקו , גם אנחנו ... הגוף צורך יותר קלוריות כדי להתחמם ולכן אוכלים יותר. שימו לב לזה בזמן הטיפול. בקיץ , כמות המזון יכולה לרדת אפילו בחצי ובימי חום כבד ייתכן והתוכים לא ייגעו בכלל באוכל חוץ מבשעות הבוקר המוקדמות . בקיץ יש לשים לב למצב האוכל הנוזלי שאתם מגישים. דייסה שעמדה בחוץ בשעות החום עלולה להחמיץ ולהתקלקל ולא תרצו שהלורי שלכם יאכל ממנה. יש לשים לב שהמזון של הלורים לא נמצא תחת שמש ישירה ורצוי לרוקן את הכלים מדייסה בשעות אחר הצהריים בימים חמים במיוחד.

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
תזונה בתקופת רבייה
בזמן רבייה יש להכין את הזוג לצרכים המיוחדים העומדים בפניו , הן מבחינת הטלת הביצים והן מבחינת האכלת הגוזלים. רצוי שתמיד יהיה מקור לסידן בכלוב ובמיוחד בתקופת הרבייה. חוסר בסידן יביא להיחלשות הנקבה בתקופת ההטלה , בעיות בביצים ואולי אף לאכילת הביצים על ידי הזוג. זוג שנכנס לתקופת הטלה יקבל טיפול VIP ויזכה תמיד למזון הטוב ביותר שיש לנו . בזמן רבייה נעלה את כמות הפעמים בהם נגיש גרעינים וזרעים לשלוש פעמים בשבוע ולאחר בקיעת הביצים נספק לזוג גרעינים בכל יום. זה יהיה בסיס המזון שיקבלו הגוזלים מהוריהם. בנוסף לגרעינים רצוי לתת לזוג המאכיל גוזלים , ביצה קשה. מועכים בצלחת ביצה קשה עם מעט זרעי פרג ומעט פירורי לחם ומגישים לזוג בערך שלוש כפות בכל יום , ביחד עם הגרעינים. תוספת זו , ביחד עם הדייסה היומית והפירות המוגשים , תהווה השלמה מושלמת להזנת הגוזלים עד לבגרות או עד לשלב שבו תחליטו להוציאם להחתמה.

הסתגלות לסוגי מזון שונים
אחד הכללים החשובים ביותר בטיפול ובהזנה של לורים הוא תקופת ההסתגלות לסוגי מזון שונים. אם קניתם לורי ממגדל עצלן , שהאכיל רק באוכל יבש ולא נתן דייסה או פירות ובוודאי לא את דייסת הפירות שאני נותן , אל תצפו שהלורי שלכם יאכל זאת בפעם הראשונה או השנייה. מעבר בין סוגי מזון דורש תקופת הרגלה שבה ניתנים שני סוגי המזון – הישן והחדש וצמצום הדרגתי של האוכל ממנו אתם מבקשים לגמול את הלורי. ללורי יהיה קל יותר לעבור מאוכל יבש לאוכל נוזלי והדבר ייקרה תוך ימים ספורים ואולי אפילו מיד. זאת כיוון שזו העדפתו הטבעית של הלורי. מעבר לאוכל יבש יהיה קשה במיוחד , בעיקר מעבר לכופתיות מיוחדות ללורים, על חשבון הדייסה. מעבר מדייסה רגילה (מאבקה בלבד) לדייסת הפירות עליה אני ממליץ , לוקח בדרך כלל שבוע שבו מגישים את שני סוגי הדייסה ולבסוף מפסיקים לחלוטין לתת דייסה העשויה מאבקה בלבד.
מים
נושא המים אומנם אינו ייחודי ללורים וכל זן של תוכי זקוק להספקה קבועה של מים נקיים. ישנם מגדלים שבוחרים לספק מים על ידי דיזות וישנם מגדלים שמספקים מים בכלים פתוחים. בכל דרך שתבחרו , רצוי לספק ללורים כלים רחבים למים לרחצה , בעיקר בתקופת הקיץ. אני נותן מים בכלים רחבים בכל יום ובהם הלורים מתרחצים בכל יום , אפילו בחורף. מי שנותן מים בכלים פתוחים חייב להחליף מים בכל יום ולוודא שהמים תמיד נקיים. חשוב לזכור שחיות , כמו בני אדם , יכולות לשרוד ללא מזון אבל לא ישרדו ללא מים , בעיקר בתקופות חמות.

לסיכום המאמר אומר זאת:
מי שקרא את כל המאמר יכול להבין שטיפול בלורים הוא לא טיפול פשוט בכלל ומאמר זה עסק רק בנושא התזונה. מסיבה זו אנשים רבים בוחרים שלא לגדל זן זה של תוכים. מי שקיבל את ההחלטה שכן לגדל את התוכי היפה והמיוחד הזה , נדרש לטפל בו כראוי ולדאוג לכל צרכיו. טיפול מושקע ואחראי יביא לתוכים בעלי ניצוי בולט , בוהק ומושלם ולתוכים בריאים ופוריים. טיפול עצלני ורשלני , יביא לתוכים דיכאוניים , לא פוריים ואף למחלות ותמותה.
מקווה שגם אתם תבחרו לגדל לורים...

ועד למאמר הבא – שיהיה בהצלחה!!!

רז לוי.

user posted image
user posted image

user posted image

#2 יובלילך

יובלילך

• חבר/ת עמותת מגדלי התוכים

נכתב ב- 20/04/2013 - 04:36

אהבתי מושקע ואיכותי וכייף לקריאה clap.gif
תוכים מגדלים באהבה

האתר הפרטי שלנו
לחיצה למעבר

user posted image

#3 טירון

טירון

• יו"ר עמותת מגדלי התוכים

נכתב ב- 20/04/2013 - 06:35

מאמר מושקע ומעניין
מאחר ועד היום לא ידעתי דבר וחצי דבר
על לורים
החכמת אותי מאוד
נהנתי
תודה
עופר
אנו חיים בעולם שבו אנחנו חייבים להסתתר
כדי לעשות אהבה,בעוד שאלימות מתבצעת לאור יום (ג׳ון לנון)

#4 eladbs

eladbs

נכתב ב- 20/04/2013 - 06:41

מאמר מעולה ומעניין ! תודה על השיתוף.
משפחת הלורים היא מרהיבה ביופיה ובצבעיה והלורים ידועים כליצנים ומשעשעים בהתנהגות.
מי שיכול להאכיל את התוכים על בסיס יומיומי ואין לו בעיית רעש יהנה מאוד מגידול לורים.

#5 אורון85

אורון85

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 11:06

אלוף ! ! ! מאמר מושלם ומחכים

#6 tamir2235(יקיר)

tamir2235(יקיר)

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 11:40

thumbsup.gif

#7 shaul619

shaul619

נכתב ב- 20/04/2013 - 13:02

תודה רבה על המידע נהנתיי לקרוא smile.gif
בית הגידול שליי :)
http://www.tukim.us/...opic=17826&st=0

#8 חברוני111

חברוני111

נכתב ב- 20/04/2013 - 15:21

רז סיפרת לי לפני כמה ימים שאתה עובד על מאמר בנושא לורים אבל לא תיארתי לעצמי שנזכה לכזה מאמר מקיף!
נגעת בדבר החשוב שהוא הא' ב' בגידול הזוגות.
נושא שלעיתים כמו שתיארת ישנה הקטנת ראש, או לעיתים חוסר ידע בנושא ולכן טוב שהעמקת ושיתפת את כולנו!

הפורום היה זקוק למאמר כזה ואני מודה לך עליו ועל כל התשובות שנתת לי באישי.
ישר כוח ובהחלט מחכים למאמר הבא!

בנוגע לתזונה בזמן שיש גוזלים, רשמת שדווקא בתקופה זו מגישים כמות גדולה יותר של זרעים ברמה יומיומית.
מדוע אם המזון היעודי שלהם הוא צוף ופירות, אז לגוזלים נותנים זרעים דרך ההורים בכמות גדולה יותר?

נשמח לתמונות נוספות מהזוגות שלך. תודה smile.gif
חברוני.

נערך על-ידי חברוני111, 20/04/2013 - 15:22.

#9 חזי

חזי

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 15:22

תודה על השיתוף smile.gif

#10 muscat

muscat

נכתב ב- 20/04/2013 - 20:36

QUOTE (חברוני111 @ 16:21:12 20/04/2013)

בנוגע לתזונה בזמן שיש גוזלים, רשמת שדווקא בתקופה זו מגישים כמות גדולה יותר של זרעים ברמה יומיומית.
מדוע אם המזון היעודי שלהם הוא צוף ופירות, אז לגוזלים נותנים זרעים דרך ההורים בכמות גדולה יותר?

מצטרף לברכות של קודמיי וכמובן לשאלה החשובה שנשאלה..

#11 levi

levi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 20:37

חברוני , לשאלתך....

למרות שהמזון המקורי של הלורים הוא דווקא נוזלי , לגוזלים יש צרכים שונים מאלו של ההורים - יותר חלבונים ויותר שומנים כדי לספק את צורכי הגוף לבניית יסודותיו. לורי בוגר חיי מתזונה המכילה הרבה סוכרים ופחות חלבון ושומן. תזונה זו לא תספק את הגוזלים ולא תביא לגדילה תקינה ומהירה. גם בטבע , בעלי חיים בכלל וגם הלורים , צורכים מזונות שונים מהתפריט הרגיל שלהם , על מנת לספק את צורכי הצאצאים. חוץ מזה, לנו כמי שמגדלים תוכים בשבי , יש יתרון על ההורים בטבע ואנחנו יכולים לסייע ולקדם את תהליכי הגדילה של הצאצאים. לכן מתן ביצה קשה עם פירורי לחם וזרעי פרג או סומסום תספק לגוזלים מנה יומית וגדולה של חלבון ושומנים המצויים בשפע בסומסום ובפרג. כך גם בזרעי החמנייה. אנחנו לוקחים בחשבון שכמעט רוב המזון הזה עובר ישירות מההורים לגוזלים ולא נשאר במערכת שלהם שלא מותאמת למזונות יבשים בכמויות גדולות...

#12 חברוני111

חברוני111

נכתב ב- 20/04/2013 - 20:44

ריסקת אותי סופית
tongue.gif

תודה רבה על הפרוט!! שבוע טוב. thumbsup.gif

#13 אליאורג

אליאורג

• מנהל הפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 20:54

רז כמו שכבר אמרו קודמי ..
הפורום באמת היה זקוק למאמר כזה על תזונת לורים ..
ללא ספק השקעת מעל ומעבר מאמר מושקע וערוך היטב.
והטיפול שאתה נותן להם בית מלון 5 כוכבים...
אם רק לורים היו שקטים ופחות מלכלכים היו לי היום כמה זוגות claps.gif clap.gif

#14 levi

levi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 21:17

לכל המברכים , תודה רבה!!!
אני שמח לשתף בידע ובניסיון ומקווה שיהיה לי זמן להעלות דברים נוספים בהמשך , כנראה בנושא של ריבויי . יש לי כמה פתרונות ייחודיים לבתי הטלה וכו'..

לאליאורג - אם אתה מגדל בוולירים בחצר , הלורים מלכלכים הרבה פחות מכל תוכי אחר. בגלל שהלשלשת שלהם נוזלית היא נספגת באדמה מתחת לכלוב ולא נערמת לגובה ומצטברת כמו בתוכים אחרים. יש לי גם זוג ג'אקו אחד ואי אפשר בכלל להשוות את כמות הליכלוך שהם מייצרים בייחס לשאר הלורים שלי. גם אין לך ערמות של קליפות גרעינים וכו'.
באמת שמדובר בתוכי הכי פחות מלכלך אם אתה מחזיק אותו בחוץ. בבית זה כבר סיפור אחר כיוון שהם משפריצים.
אני יעלה בקרוב תמונות מבית הגידול ותוכלו לראות בעצמכם...

user posted image

#15 צביקה ברגמן

צביקה ברגמן

נכתב ב- 20/04/2013 - 21:53

תענוג לקרוא וללמוד.
השיתוף שלך ראוי לציון גם בפורום וגם בשיחות הטלפון.
כייף לפגוש אנשים כמוך באמצע הדרך.
מי שמתייחס לגידול בצורה מקצועית מקבל תוצאות של מקצוענים.
תודה רז
לכו לעבוד

#16 levi

levi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 20/04/2013 - 22:13

היי צביקה, תודה רבה!
אני מקווה שיצא לנו לשתף פעולה בהמשך עם הלורים..
שבוע טוב!

#17 Niv

Niv

נכתב ב- 20/04/2013 - 22:21

אחד המאמרים המושקעים שקראתי, שיחקת אותה רז !!
נשמע לא פשוט כל הטיפול הזה... אולי בעתיד.

#18 rafi

rafi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 21/04/2013 - 05:51

מאמר מושקע מעשיר ומעניין מאוד thumbsup.gif
תודה חבר על השיתוף.

#19 יהלי

יהלי

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 21/04/2013 - 13:53

שלטם רז
יש לי שאלה אלייך
הלורי שלי עוד מעט בת 5 חודשיים
אבל חוץ מהדייסה אין משהו שהיא ממש אוכלת בתיאבון
תפוחים היא מלקקת
בתערובת זרעים לא נוגעת
יש פרי/אגוז/ירק שהיא ממש תאהב ושגם אוכל לאלף אותה לתרגילים ולהשתמש בזה כפרס?
תודה

#20 עוזישרקת

עוזישרקת

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 21/04/2013 - 19:34

מאמר מעניין ומקיף נהנתי לקרוא
הלורים בעלי צבעים מרהיבים
שיהיה לך בהצלחה

#21 חברוני111

חברוני111

נכתב ב- 22/04/2013 - 12:47

רז האם יצא לך להאכיל בכופתיות המיועדות ללורים?

מה דעתך בנושא?

תודה מראש.

#22 חברוני111

חברוני111

נכתב ב- 03/06/2013 - 11:23

לפעמים יש זמנים שצריך לדאוג להחזיר את הטעם המתוק של הפורום לכותרות

יום נפלא ורגוע בפורום ובכלל.

#23 levi

levi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 03/06/2013 - 11:31

תודה חברוני!!! king.gif

#24 Matan_Shitrit

Matan_Shitrit

• מנהל הפורום

נכתב ב- 10/01/2014 - 16:03

מקפיץ מאחר והמאמר מדהים ועושה חשק לגדל לורים.
מחכים למאמרים נוספים smile.gif

#25 levi

levi

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 10/01/2014 - 19:33

תודה חברים!!!

לאחרונה אני פחות פעיל בפורום בגלל עומס גדול בעבודה...
מקווה לחזור בקרוב smile.gif

#26 טירון

טירון

• יו"ר עמותת מגדלי התוכים

נכתב ב- 10/01/2014 - 21:32

לומדים
מפנימים
מיישמים
בדרך לעוד לקוח מרוצה
תודה על הכל king.gif

user posted image

נשלח ממכשיר Android.

user posted image

נשלח ממכשיר Android.
אנו חיים בעולם שבו אנחנו חייבים להסתתר
כדי לעשות אהבה,בעוד שאלימות מתבצעת לאור יום (ג׳ון לנון)

#27 Matan_Shitrit

Matan_Shitrit

• מנהל הפורום

נכתב ב- 18/01/2014 - 11:40

עופר אתה תלמיד מעולה (וגם אחלה מורה).
smile.gif

#28 עומרי

עומרי

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 10/10/2014 - 17:07

מאמר מדהים כל הכבוד על הפירוט!
חייב להקפיץ כדי לשאול מספר שאלות
1. אמרו לי שאם שמים ב3 צדדים של הכלוב חתיכת פלסטיק ושמים את המקלות באופן מאונך לצד הרביעי הלשלשת לא תצא מהכלוב
2. איזה תא הטלה לורים צריכים?
3.איך לורים מבחינת רעש?

נערך על-ידי עומרי, 10/10/2014 - 17:09.

eXTReMe Tracker