Tukim US Facebook

עבור אל תוכן

תמונה

ראו הוזהרתם רשות הטבע משתוללים שוב.העברה.

• אתה לא יכול לפתוח נושא חדש
  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1 aliav56

aliav56

• חבר/ה בפורום

נכתב ב- 29/10/2019 - 07:49

שמי הוא arriel cohen ..

מסר חשוב מאוד לחברי הקבוצה!

הי כולם רציתי לשתף אתכם בחוויה לא פשוטה שאני עובר שלצערי עלולה לקרות ללא מעט בעלי תוכים.

אני אריאל ויש לי את הקקדו גופין המושלמת הזאת ושמה מארלי. מארלי נמצאת אצלי כשנתיים וחצי. קניתי אותה אצל מגדל תוכים מורשה כאשר הייתה בת 4 חודשים.

בשנה האחרונה הייתי בתהליך של קבלה ללימודי וטרינריה באיטליה, אליהם התקבלתי השנה :) כמובן שלפני שהתחלתי את התהליך ידעתי שלא אעשה זאת בלי לקחת את מארלי. בדקתי את כל הדרישות והתחלתי בתהליך כשנה לפני המעבר.

דיברתי עם חברה שדואגת לכל הבירוקרטיה הנדרשת לייצוא בע"ח לחול. במהלך התהליך נאמר לי שאני צריך להכנס לאתר של רשות הטבע והגנים ושם להגיש בקשה לאישור אחזקה ולאחר מכן בקשה לייצוא. נאמר לי כי זהו החלק המהיר והפחות מסובך בתהליך, טעות חמורה. לאחר הגשת הבקשה הייתי אמור לקבל תשובה לאחר מספר ימים, מה שלא קרה. לאחר בירור עם החברה שאחראית על המעבר, נאמר להם כי רשות הטבע והגנים אינה מאפשרת לי לקבל אישור אחזקה שכן הזן של הקקדו שברשותי נמצא בתקן של סכנת הכחדה (תקן cites). מסתבר לאחר בירורים שמדינת ישראל מחריפה עם החוקים הנוגעים ברשימה זו: הזן שברשותי נמצא בסכנה מינימאלית וברוב מדינות העולם, אינו מהווה בעיה.

הוזמנתי לפגישה ברשות הטבע והגנים בנוגע למקרה זה.

כשהתחילה השיחה הייתי בהלם, התייחסו אלי כעבבריין, לא פחות. עברתי תחקיר מקיף שכלל את מקום הקניה של מארלי, מי מכר לי וכו.. חתמתי על המסמך של התחקיר ובו הצהרה כי אני עבריין שעבר על החוק. למה? כי משום מה הייתי צריך לבקש אישור החזקה על התוכי שברשותי. שאלה שעלתה לי: מאיפה לעזאזל הייתי אמור לדעת?! הנהנתי בנימוס וחיכיתי שנגיע לפיתרון. נציג רשות הטבע והגנים הציג בפני את האפשרויות:

1)עליי לשלם קנס של כ2100 שקלים על אחזקה שלא כחוק וללא אישור, אם אשלם את הקנס אוכל לקבל אישור ייצוא, "נכון לעכשיו תוכל לקבל גם אישור ייבוא כאשר תחזור לארץ לאחר הלימודים, אבל אני לא אוכל להבטיח לך שעד אז החוק לא ישתנה", "אבל אני לא מאמין שתהיה בעיה"..

2)האפשרות השנייה היא שלא אשלם את הקנס ואז לא רק שלא אוכל להמשיך בתהליך אלא גם שייתכן שמארלי תילקח ממני ע"י הרשות.

כמובן שהסכמתי לקבל על עצמי את הקנס וקיוויתי שבזה זה נגמר..

רק שממש לא כך הדבר, כשהגעתי לרשות הטבע והגנים לקבלת אישור הייצוא והיבוא , נוכחתי לראות שבמכתב שקיבלתי כתוב אין אפשרות לחזרה. הייתי בייאוש מוחלט, שיקרו לי בפנים! לאחר שדיברתי עם האחראית על הנושא נאמר לי כי לא הייתה ביכולתו של הנציג להגיד לי דבר כזה. לא היא ובטח שלא הוא קובעים את החוקים..

כתבתי מיילים לכל הנוגעים בנושא בתקווה לקבל אישור חריג שכן מארלי נמצאת אצלי כבר מעל שנתיים, היא נמכרה לי שלא כחוק ע"י מגדל בעל רשיון שהוא בעצמו עבר על החוק. ובכן מדוע על הצרכן לשלם את המחיר?!

אני כותב לכם את זה משום שבמהלך מעבר על הרשימה המדוברת מצאתי כי ישנם זנים רבים שנמכרים בארץ ביניהם ממש נפוצים בארצנו הקטנטונת, גאקו לדוגמא, הוא גם זן ברשימה זו.

מה שאומר שבלי ידיעתכם אתם(איכשהוא) עברתם על החוק מבלי לדעת זאת.

אין סיבה שאנחנו כצרכנים ובעלי תוכים נשלם את המחיר על חוסר האכיפה המוחלטת שמתרחשת, בנוסף לכך שאני בטוח שאף אחד מבעלי התוכים מהסוגים הנל אינו מודע למה שכרוך בקבלת בן משפחה חדש מכונף מבחינה חוקית.

אחרי אלפי שקלים שהוצאתי על אומנה מסמכים ובדיקות ,פשוט הבנתי שרימו אותי! ארגון מאפיה לכל דבר ועניין...

אשמח אם תשתפו את חבריכם ואת כל בעלי התוכים שאתם מכירים..

מצטער על החפירה.. פשוט מיואש לחלוטין :(

תמונות שצורפו

• 76963265_10215902345536125_1971221681980571648_n.jpg

eXTReMe Tracker